Sky Walk – czeska ścieżka w obłokach

W maju przyszła nam ochota aby przegonić Transalpa, postanowiliśmy zatem urządzić sobie motocyklową objazdówkę po Czechach. Choć koszmarne ulewy skróciły nasz wyjazd z planowanych 4 nocy do jednej (!) udało się nam zobaczyć dwa miejsca najbliższe granicy – Sky Walk oraz Skalne Miasto w skałach Adrszpasko-Teplickich, które opiszemy innym razem. Zaczynamy więc od ukończonego w 2015 roku Sky Walk – projekt wykonany przez Fránek Architects, położony w ośrodku rekreacyjnym Dolny Morava, tuż przy granicy polsko – czeskiej.
Na miejscu pojawiliśmy się z samego rana. Przed kasą pytanie – pieszo czy kolejką? Z racji napiętego harmonogramu wybraliśmy opcję drugą, zatem na górę dostaliśmy się wyciągiem na wygodnej kanapie.
Czeski Sky Walk to blisko 400 ton stali oraz 550 m3 modrzewia prosto z austriackich Alp – wszystko zakotwione 6,5 m w skale. Wysoki na 55 metrów ‚punkt widokowy’, którego podstawa osadzona jest na wysokości 1116 m n.p.m., dzięki takim rozwiązaniom jak ‚tunele skróty’ między piętrami lub zjeżdżalnia (długość 101 metrów), zachęca do przejścia nawet kilka razy. Widok po wyjściu na samą górę na masyw Śnieżnika oraz całą dolinę Dolnej Morawy to dobre miejsce na odpoczynek przed kolejnym zbiegiem. Możemy się również położyć głowa w dół  i podziwiać przebytą drogę, leżąc na przygotowanej konstrukcji z sieci połączonych ze sobą lin. Informacje o okolicy, historii czy otaczającym nas krajobrazie przeczytać możemy na zamontowanych po drodze tabliczkach.

Koszty:
– normalny bilet wstępu kosztuje 190 koron – ok. 30 zł (bez kolejki linowej) lub 290 koron – ok. 46 zł (z kolejką w obie strony)
– dzieci do lat 3 bezpłatnie
– pojedynczy zjazd na zjeżdżalni 50 koron – ok. 8 zł
– płacić można było wyłącznie w koronach lub kartą

Szczegółowe informacje:
http://www.dolnimorava.cz/_pl/sciezka-w-oblokach/

 

W tle góra Slamnik i położony na jej szczycie Sky Walk

Zakończenie 101 m zjeżdżalni!

Ninka w ‚skrócie tunelowym’ między piętrami

Odpoczynek na przygotowanej konstrukcji z lin w najwyższym punkcie na Sky Walk

Sky Walk widziany z kolejki

Nocleg na kempingu Autokemp – Žamberk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s